Finská sauna

icon

Upevněte své zdraví!

Hledáte ideální způsob, jak si odpočinout, uvolnit se a zároveň posílit své zdraví? Pak navštivte naši finskou saunu.

V ceně sauny: prostěradlo, ručník, župan a také džbán vody s citrónem.

Kapacita sauny: 4 osoby

Na přání Vám rádi zajistíme občerstvení, které si můžete vychutnat také v příjemném prostředí našeho baru a restaurace hned vedle sauny.

Cena: 260 Kč/hod 
Finská sauna
icon

Výhody

Saunování je prospěšné k prokrvení tkání, vylučování odpadních látek z organismu, zlepšuje termoregulační schopnost organismu, ničí choroboplodné bakterie a viry (tím pomáhá zlepšit odolnost proti nachlazení). V sauně také podpoříte činnost svého kardiovaskulárního systému, eliminujete bolesti hlavy, kloubů, svalů, uvolníte dýchací systém. Důležité je i psychické působení sauny.
Spolehlivě odbourává stres.

Přestože je saunování blahodárné, nezapomeňte přihlédnout ke zdravotnímu stavu. Pokud máte problémy se srdcem, křečovými žilami, vysokým krevním tlakem, saunu si raději odřekněte. Jestliže máte pochyby o tom, zda je saunování pro Vás vhodné, navštivte lékaře a nechte si poradit.

Pravidla saunování

 1. Saunování se vyvarujte, pokud jste absolvovali nadměrnou tělesnou nebo duševní námahu, po vydatném jídle nebo na lačno. Saunování je pro Vás výbornou prevencí proti nachlazení a virózám, nikoliv léčebným prostředkem. Proto saunu nenavštěvujte v době prodělávání virózy a zánětlivých onemocnění a vynechejte v době menstruace a těhotenství.
 2. Před samotným saunováním sundejte veškeré šperky, které by v průběhu saunování na těle začaly nepříjemně pálit.
 3. Důkladně se osprchujte a zejména osušte.
 4. Čas strávený v prostoru sauny je velmi individuální a odvíjí se od Vašeho samotného pocitu. Ideální doba Vašeho pobytu by měla být 15–20 minut. Pokud Vám ale začne být nepříjemně, pocítíte pálení boltce uší, špičky nosu, lícních kostí, konečků prstů, špatně se Vám dýchá, saunu opusťte.
 5. Celé tělo včetně nohou podkládejte prostěradlem či osuškou.
 6. V prostoru sauny nejlépe ležte, popřípadě seďte, s nohama na stejné lavici, na které sedíte, abyste měli celé tělo zhruba ve stejné teplotě, jinak by tato chyba mohla vést k bolestem hlavy.
 7. Během procesu můžete provádět automasáž různými masážními prostředky (kartáči, houbami).
 8. Dýchejte ústy i nosem.
 9. Po saunování se  ochlaďte a řádně osprchujte chladnou vodou.
 10. Během chlazení byste měli zažít několik pocitů. Nejprve Vám bude chladno. Při této fázi dochází ve Vašem těle k vyplavování usazenin do krevního řečiště. V druhé fázi Vám přestane být chladno a začnete se ve vodě cítit příjemně. Ve vodě se příliš nepohybujte. Až Vám začne být opět chladno, sprchu opusťte.
 11. Usaďte se v relaxační místnosti do příjemné relaxační pozice (v leže) a nejméně 20 minut odpočívejte.
 12. Neustále doplňujte tekutiny.
 13. Celý proces opakujte, nejvíce však celkem třikrát.